niedziela, 24 stycznia 2016

Sampling? O co w tym chodzi?Jak pić dużo dobrej whisky i nie zbankrutować przy okazji? Słowo klucz to SAMPLING ;-) Jak samplować, gdzie i z kim dowiecie się poniżej :-)
Załóżmy, że chcemy spróbować pewną whisky ale butelka kosztuje 1000 zł? W knajpie nawet jeśli
znajdziemy naszą butelkę to na pewno za drama(kieliszek) sporo przepłacimy. Alternatywą do relatywnie niedrogiego popróbowania drogich i dobrych whisky są samplingi na forach tematycznych o whisky. Sam często korzystam z samplingów organizowanych na stronie: forum.ttow.pl ;-) Wracając do naszej drogiej butelki to zakup sampla pozwala nam spróbować drogiej whisky w znośnej cenie np. 50 ml whisky(1000zł butelka) wychodzi nam za 72 złote + 2 złote za buteleczkę :-)
Fora miłośników whisky bazują na samplingach bez własnych zysków z tego tytułu. Wygląda to tak, że zbiera się grupka chętna na spróbowanie danej pozycji w odpowiednich ilościach np 14 osób po 50 ml daje pełną butelkę :-)
Następnie jedna osoba bierze na siebie rozdzielenie zakupionej butelki na sample no i już możemy się cieszyć z naszej whisky w kieliszku :-)
Niektóre strony internetowe np. masterofmalt.com również proponują zakup sampli, ale jest to mniej opłacalne niż samplowanie ze znajomymi.
Jest tylko jedno malutkie "ale" w tej całej zabawie: to strasznie wciąga :-) Wrzuciłem tez takie małe zobrazowanie tematu z mojej szafki B-)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz